Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sitesi

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa Hayvanat Bahçeleri Hayvanat Bahçeleri Hayvanat Bahçesi’ne Girişler Ücretsiz Oldu

Hayvanat Bahçesi’ne Girişler Ücretsiz Oldu

Yazdır

BüyükŞehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği İçerisindeki Hayvanat Bahçesine Girişleri Ücretsiz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in diğer tüm park ve mesire alanlarında olduğu gibi Hayvanat Bahçesi’ne girişleri de ücretsiz yaptı.

Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği içerisindeki Hayvanat Bahçesi’ni 19 Ekim 2011 tarihinde devir aldıktan sona giriş ücretini kaldırmıştı. İçerisinde de yeni düzenlemelere gidilecek olan Hayvanat Bahçesi artık vatandaşlar tarafından ücretsiz olarak gezilebiliyor.

Hayvanat Bahçesi’nin Büyükşehir Belediyesi’ne devrinden sonra, temizlik, düzen ve hayvanların bakımına özel ilgi gösterdiklerini ifade eden Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı AOÇ Hayvanat Bahçesi Müdürü Mustafa Sancar, gerçekleştirdikleri düzenlemeler ile hayvanların ve ziyaretçilerin güvenliklerini ön planda tuttuklarına dikkat çekti.

Hava sıcaklığının düşük olduğu bu günlerde hayvanların barındıkları alanların cinsleri de dikkate alınarak ısıtıldığını belirten Sancar, şu anda bahçedeki hayvanların mevsim koşullarından etkilenmeden rahat ve doğal bir yaşam sürdürmeleri için tüm imkanları aldıklarına dikkat çekti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Hayvanat Bahçesi için hem alanın büyütülmesi, hem de yapısının dünya standartlarında bir düzeye çıkartılmasını hedefleyen bir proje hazırladığını anlatan Mustafa Sancar, proje doğrultusunda inşaat çalışmalarının Haziran ayında başlatılacağını söyledi.

ULAŞIM

Özel Otomobil ile gelmek isteyen misafirlerimiz;

  • Beşevler-Gazi Mahallesi-İstanbul Yolu yönünü takip ederek,
  • Beştepe, Çiftlik Kavşağı istikametinden Atlı Spor Kulübü güzergahını takip ederek, Atatürk Orman Çiftliği-İstanbul Yolu yönüne giderek,
  • İstanbul Yolu-Çiftlik Kavşağı-Atatürk Orman Çiftliği güzergahını takip ederek bahçemize ulaşabilirler.

Otobüs ile gelmek isteyen misafirlerimiz;

  • 542 numaralı Belediye ve 220-221 numaralı Özel Halk Otobüsleri ile giriş kapısı önündeki durakta inerek bahçemize ulaşabilirler.

Dolmuş ile gelmek isteyen misafirlerimiz;

  • İstanbul Yolu-Çiftlik Kavşağı güzergahını kullanan dolmuşlarla gelebilir, Çiftlik Kavşağı durağında inerek 500 metre yürüme mesafesi ile bahçemize ulaşabilirler.
  • Sıhhiye Köprüsü altından kalkan ve Atatürk Orman Çiftliği güzergahını takip eden dolmuşlar da bahçemiz önünden geçmektedir.

Banliyö Treni ile gelmek isteyen misafirlerimiz;

  • Kayaş-Sincan Banliyö Trenini kullanarak Gazi İstasyonunda indikten sonra 10 dakikalık bir yürüyüşle bahçemize ulaşabilirler.

Ziyaret Saatleri    Kış Dönemi         Yaz Dönemi
Hafta İçi             08:30 - 17:00        08:30 - 18:00
Hafta Sonu         08:30 - 17:00        08:30 - 19:00